GOTOWA SAUNA FIŃSKA

Sauny ogrodowe: co to jest


Sauny ogrodowe – technologicznie zaawansowane produkty, które wymagą specjalnego podejścia do doboru surowców i technologii montażu. I pierwsze i drugie są najważniejszymi elementami w produkcji i bezpośrednio wpływają na właściwości sauny i jej żywotność.

Sauny ogrodowe są popularne z każdym rokiem. Jeszcze 10-15 lat temu prawie nikt nie wiedział o tym cudownym wynalazku zaradnych fińskich producentów. Fińska jakość założona jest tylko i wyłącznie w fińskim thermo drewnie Lunawood. Sauny ogrodowe mogą być produkowane w dużych ilościach różnych modyfikacji i z różnym zestawem komponentów. Oczywiście, wraz ze wzrostem popularności saun ogrodowych wzrasta i liczba ich producentów w różnych krajach. Jednak jakość wykonania saun ogrodowych i rzetelność niektórych z nich pozostawia wiele do życzenia. W pogoni za zyskiem producenci starają się maksymalnie obniżyć koszt gotowej sauny ogrodowej, oszczędzają na surowcu, komponentach, używają prymitywnych technologii montażu. Wszystko to negatywnie odbija się na jakości produktu, i poważnie skraca okres użytkowania sauny ogrodowej. Ale, niestety, nie wszyscy klienci zwracają na to uwagę, albo nie otrzymują pełnej informacji od producenta na ten temat. Wysokiej jakości sauny ogrodowe powinny dać użytkownikowi zdrowie i radość przez długie lata.

 

Sauny ogrodowe: cecha taniego surowca

 

Wysokiej jakości suszenie drewna wg. zwykłej taniej technologii zapewni poziom wilgotności 10-15%. Wchłaniając wilgoć drewno rozszerza się, powiększa się objętość. Wysychając - kurczy się. Wymiary deski zmieniają się o około 0.25% na każdy procent zmiany wilgotności. Jeśli długość okręgu sauny ogrodowej o średnicy 2,3 m wynosi 7,2 m, wzrost wilgotności o 10% spowoduje wzrost długości okręgu na 14 cm, nieprzestrzeganie technologii to z pewnością doprowadzi do deformacji konstrukcji i powstawania szczelin.

Producenci w pogoni za niską ceną i szybkością wykonania, często naruszają technologii suszenia drewna (zmieniają temperaturę, czas i intensywność suszenia itp.), przy czym występuje ryzyko deformacji drewna. Jeśli deska suszy się nierównomiernie, w niej tworzone jest wewnętrzne napięcie: bardziej sucha część deski kurczy się, wilgotna - rozszerza się. Deska odkształca się (deska idzie "śrubą", "szablą"). Taki materiał nie można używać w pracy, choć bez skrupułów producenci w celu oszczędzania wykorzystują jego. Aby ukryć wszystkie te wady producenci używają impregnaty, uszczelniacze i łączą różne sposoby ochrony i przetwarzania drewna.

 

To wszystko nie ma nic wspólnego z surowcem i opatentowaną technologią produkcji thermo sosny fińskiej firmy Lunawood, z którego produkujemy nasze sauny ogrodowe.

 

Sauny ogrodowe: fiński producent Spadealers Oy

 

Jesteśmy dumni z własnej wysokiej jakości saun ogrodowych, certyfikowanych zgodnie z europejskimi standardami ISO 9001:2015 i normami bezpieczeństwa, lojalnościową polityką cenową i uprzejmym podejściem do klientów. Nasi specjaliści pomogą państwu dobrać najbardziej optymalny wariant sauny ogrodowej, a także zainstalują ją.

Ekologiczne sauny ogrodowe mogą być gotowe do korzystania w dniu dostawy! Znamy cenę zdrowia i dobrego wypoczynku. My nie oszczędzamy na bezpieczeństwie i jakości. Sauny ogrodowe z Finlandii - to komfort z dostawą do domu, przyjemność dostępna dla każdego.

 

Sauny ogrodowe: główne zalety

 

 • Sauny ogrodowe beczki są ekonomiczne w użyciu w porównaniu z tradycyjną sauną z drewna lub bali.
 • Absolutna mobilność. Sauny ogrodowe można łatwo przemieszczać z miejsca na miejsce, przesuwając się w ogrodzie lub na posesji. Ponadto sauny ogrodowe można zainstalować na przyczepę i zabrać ze sobą w góry, na ryby albo na piknik. W przypadku sprzedaży domu lub działki sauna ogrodowa zawsze szybko porusza się wraz z właścicielem na nowe terytorium!
 • Zwięzłość. W nowoczesnych warunkach aglomeracji nie każdy właściciel ma wystarczająco dużo miejsca w ogrodzie do rozmieszczenia sauny ogrodowej. Nasze sauny ogrodowe mogą być zainstalowane dosłownie w dowolnym miejscu na działce i nie wymagają kosztownego fundamentu!
 • Wysoka prędkość nagrzewania. Dzięki oryginalnej formie ekologiczne sauny ogrodowe są ogrzewane od pieca opalanego drewnem i cieszy swoich właścicieli zdrową i pachnącą parą! Zawsze dostępna jest również wersja z piecem elektrycznym.
 • Tylko najlepszy materiał i tylko z Finlandii! Nasze sauny są wykonane z fińskiej termososny Lunawood: jest to maksymalna trwałość, jakościowy i ekologiczny materiał, który nie wymaga dodatkowych środków ochrony oraz impregnacji (od grzybów, pleśni i owadów), kleju, uszczelniaczy!

Sauny ogrodowe: przeciwwskazania

 

Lekarze twierdzą, że czas spędzony w saunie ma korzystny wpływ na ludzki organizm, jednocześnie oczyszczając go z toksyn i innych szkodliwych substancji nagromadzonych w człowieku. Szczególną uwagę należy zwrócić na główne przeciwwskazaniea:

 • gruźlica i inne choroby układu oddechowego;

 • egzema i jej ostre formy;

 • łuszczyca we wszystkich jego przejawach;

 • choroby dróg żółciowych;

 • reumatyzm skomplikowanych kształtów;

 • raki (nowotwory);

 • choroby dróg oddechowych;

 • wirusowe rany;

 • problemy z sercem i obecność chorób serca (przeżyte zawał serca, udar, zakrzepica);

 • kobiety w ciąży (dotyczy wszystkich terminów).

 

Dla każdego z nas zdrowie i komfort są najważniejszymi pojęciami w życiu. I bardzo miło, kiedy nie trzeba robić pomiędzy nimi wybór!

finnish sauna
finnish sauna