FIŃSKIE TERMO DREWNO LUNAWOOD

Fińska sosna termo modyfikowana Lunawood ® - to piękny, naturalny materiał, produkowany naturalnymi metodami. Podstawowym surowcem jest sosna, wyhodowana w północnych szerokościach geograficznych. Ona jest stabilna, odporna na gnicie i nietoksyczna. Trwałość oraz stabilność takiego drewna jest nieporównywalnie większa niż desek ze świerka i modrzewia, niepoddanych obróbce termicznej. Certyfikat KOMO potwierdza, że materiały Lunawood Termo-D spełniają wymagania jakościowe określone dla ich trwałości biologicznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W procesie produkcji wykorzystywane są tylko para i podgrzewanie w temperaturach od 190 do 212ºС. Całkowity czas obróbki trwa około 100 godzin. W wyniku rozkładu związków celulozy, będącego skutkiem oddziaływania cieplnego, zanikają substancje odżywcze sprzyjające rozwojowi grzybów gnilnych, zaś wilgotność drewna zostaje zredukowana, przez co wzrasta stabilność wymiarowa i izolacyjność takiego drewna. Ponadto nie ma żywicy. Termo sosna ma bardzo trwały i stabilny kształt.

 

To jest dobry wybór dla osób cierpiących na alergie. W wyniku modyfikacji przewodność cieplna termo sosny zmniejsza się o 20-25% w porównaniu z nieopracowanymi materiałami różnych drzew iglastych.

Fińska termo modyfikowana sosna od firmy Lunawood Oy (dane techniczne) należy do drugiej klasy odporności na gnicie (EN 350-2).

W procesie termomodyfikacji drewno uzyskuje ładny brązowy kolor i przyjemną w dotyku strukturę. Średni czas życia drewna ok.15-20 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jak ludzie żyli kiedyś i czego używali? Przejdź i dowiedź się o historii thermo drewna.

 

Jeden z przykładów zastosowania termo modyfikowanej sosny - drewniany spa basen SpaDealers.