GRILLE >

OPIS MODELU CLASSIC

Grill betonowy CLASSIC z bezstopniową regulacją wysokości rusztu paleniskowego jest produkowany od 1992 roku dla wymagających warunków Finlandii. Solidny korpus grilla jest wykonany ze specjalnego betonu (żaroodpornego, mrozoodpornego), który wytrzymuje zarówno płomienie, jak i śnieżyce.

 

Linia modelu CLASSIC

Grill betonowy CLASSIC
Grill betonowy CLASSIC GARDEN
Grill betonowy CLASSIC KOLI

Charakterystyka modelu Classic

 

 

Rozmiary: średnica 150 cm, 180 cm oraz 200 cm.

 

Pojemność: balia ogrodowa ma 6, 8 lub 10 miejsc do siedzenia (zdejmowane ławki).

 

Wysokość: standardowa zewnętrzna wysokość balii ogrodowej 110 cm, ale w razie potrzeby może być 150cm.

 

Głębokość: wewnętrzna głębokość 90 cm, co pozwala znajdować się w niej w pozycji półsiedzącej, prawie w całości pokryty wodą, co odróżnia beczkę od jacuzzi.

 

 

 

Typ instalacji

 

  • na świeżym powietrzu (na zewnątrz) lub w altanie ogrodowej w zalezności od modyfikacji modelu.

 

 

Paliwo do grilla

 

  • drewno, węgiel drzewny. Wybierzmy drewno liściaste, najlepiej z drzew owocowych - czereśni, jabłoni lub śliwy. Do grillowania nie powinno się używać drewna z drzew iglastych, ale także kartonów, czy gazet, gdyż podczas spalania one mogą wytwarzać toksyczne związki. By grillowanie było czynnością nie tylko smaczną, ale i zdrową  starych meblach

 

 

Konfiguracja

 

  • w procesie produkcji wykorzystana jest technologia łączenia desek na pióro-wpust, które ściągnięte między sobą obręczami ze stali nierdzewnej, bez użycia kleju, uszczelniaczy, gwoździ. Beczki do sauny są całkowicie szczelne, nie przepuszczają wody, zawsze i w każdej porze roku są gotowe do użycia.

 

Zdejmowane ławki! Jesteśmy jedynym producentem, który zaprojektował zdejmowane ławki co daje większą wygodę wewnątrz dla nóg. Poza tym oczyścić wewnętrzną powierzchnię balii ogrodowej pod ławkami stało o wiele łatwiej i szybciej.

 

 

 

Materiał

 

  • balia ogrodowa jest wykonana z fińskiej termososny Lunawood. Naturalne czyste termodrewno nie zawiera związków chemicznych, żywic, kleju lub lakieru, a także nie jest pokryte polimerami.

 

Pokrycie: brak wewnętrznej powłoki polimerowej. Balia ogrodowa Basic, zarówno wewnątrz jak i zewnętrznie niczym nie pokryta, bo wtedy zniknie najważniejsza jej istota - bezpośredni kontakt drewna z wodą i nasycenie wody naturalnymi substancjami.

 

 


 

Okres gwarancji

 

  • 2 lata do użytku prywatnego, 6 miesięcy w komercyjnym użyciu.

 

 

 

Dodatkowe opcje

 

     +