POMYSŁY KRAJOBRAZU DZIAŁKI ZE SPA

Fińskie SPA ogrodowe zawsze idealnie wpisują się w krajobraz terenów przydomowych. Ale często przy projektowaniu miejsca, na którym jest zainstalowane spa, chce aby wszystko wyglądało jeszcze bardziej efektywnie.

 

Co można zrobić, jakie momenty wziąć pod uwagę?

 

Teren rekreacyjny na działce ze spa ogrodową.

 

Plac dla odpoczynku może być całkowicie ukryty przed ciekawskich oczu w sekretnych miejscach ogrodu lub może znajdować się bezpośrednio obok domu lub w pobliżu tarasy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teren rekreacyjny na działce domu wokół spa ogrodowej może zawierać w sobie wiele elementów: altanka, żywopłot, pionowe ogrodnictwo, trawnik, klomby i takie inne. Główny warunek przy projektowaniu – musi być dobrze chroniony przed wiatrem.

 

Projekt tarasu z mini basenem.

 

Doskonałym miejscem wypoczynku na działce może być taras. Z tarasu zawsze roztacza się piękny widok. Decyzję o umieszczeniu w mini basenie, na tarasie lub w jednym poziomie z tarasem jest optymalne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taras może mieć ogólny z domem dach, a czasami być otwarty. Dla ochrony od letniego słońca można używać okulary, parasole, siatki osłonowe lub markizy.

 

Projekt działki w pobliżu spa jacuzzi ogrodowej.

 

Wokół ogrodowej spa dobrze utworzyć półkolo z kwitnących krzewów, posadzić małe iglaki – tuje, jałowce. Pad można posypać żwirem lub piaskiem, brukować naturalnym kamieniem lub obsiać trawnikiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspaniały sposób na zmianę krajobrazu wiejskiego domu - pionowe sadzenie za pomocą pnączy. Pnącza i kwiaty przekształcają miejsce wypoczynku na działce prawie bez udziału człowieka. Dobrymi pomocnikami mogą być różne plastikowe siatki mocowane na kratowe drewniane lub metalowe podpory. Ale drewniana pergola dla każdej rośliny będzie znacznie lepiej. Zewnętrznie drewniana konstrukcja będzie o wiele piękniejsza.

 

Kąt wypoczynkowy na działce można szybko zorganizować za pomocą roślin w pojemnikach. Ozdobą służą doniczki i donice z roślinami, które można umieścić bezpośrednio na trawnik lub powiesić garnki z roślinami rocznymi.

 

Ogród smaków.

 

Na nas mają duży wpływ zapachy. One są w stanie podnieść nastrój wszystkimch, leczyć od śledziony oraz zrelaksować. Możesz stworzyć u siebie na działce wokół ogrodowej spa wspaniały kącik relaksu. Oczywiście, główne elementy takiego ogrodu to aromatyczne rośliny. Sadzić należy pikantne zioła i aromatyczne kwiaty. Na przykład: szałwia, lawenda, róże, piwonie, hiacynty. W godzinach wieczornych wiele roślin pachną mocniej i ciepłym letnim wieczorem można w pełni cieszyć się zapachem kwiatów.

 

Projekt oświetlenia strefy relaksu.

 

Im lepiej będzie przemyślane oświetlenie, tym dłużej i przyjemniej można spędzić czas za pływaniem. Dobrana odpowiednio koncepcja doda magii i tajemniczości.

 

Bardzo ciepłą atmosferę tworzy oświetlenie za pomocą świec. Efekty świetlne, utworzone żywym ogniem, wprowadzają dodatkowy komfort.

 

Jeśli postawimy elementy oświetlenia przy ścieżkach, podświetlimy wybrane rośliny, oświetlimy taras i spa ogrodowe, to będziemy mogli podziwiać i skorzystać z ogrodu także nocą. Zagospodarowanie strefą wypoczynku na działce sprawa twórcza i ekscytująca, a pomysłów krajobrazu bardzo wiele!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okaż trochę wyobraźni i teren rekreacyjny domek nabędzie niepowtarzalny styl i urok!